Kui oled tellimas oma elu esimest ISICut!

Miks ja kellele ISIC? 

Igal uuel aastal asub õppima Eesti kõrgharidusasutustesse tuhandeid uusi tudengeid. Sageli on noortele tudengiks saamine suur samm iseseisvuse poole. Esimest korda elatakse täiesti üksi uues keskkonnas, eemal vanematest, senistest sõpradest ja tavapärasest tugivõrgustikust. Nüüd, eemal elades peab arvestama uute väljaminekutega ja hoidma silma peal oma finantsidel – mille peale ja kui palju raha kõige rohkem kulub. Enam ei ilmu toiduained ja majapidamistarbed iseenesest kappi, peab arvestama korteri või ühikatoa üüriga ja transpordivõimalustega kodust ülikooli ja tagasi. Muidugi ei puudu ühe tudengi elust ka meelelahutuslikud üritused ja peod ning soov sõpradega aega veeta. Siinkohal tuleb appi rahvusvaheline tudengikaart ISIC, mis pakub kaardiomanikele paremaid võimalusi tudengistaatusega raha kokku hoida, sest üks on kindel, iga sent loeb, kui oled tudeng!

Lisaks tudengistaatuse tõendamisele ja ülemaailmsetele soodustustele on ISIC kiibiga kaardid heaks abimeheks ühistranspordis sõitmisel asendades ühiskaarti. Uurida saad lisa pilet.ee lehelt. Samuti on osades kõrgkoolides ISIC asendamatu ukseõiguste kaart, millega saad juurdepääsu laborisse, ühikasse või isegi enda tudengiorganisatsiooni ruumidesse. 

ISIC aitab tudengielu paremaks muuta. ISICut saab tellida Eesti Üliõpilaskondade Liidu käest eduid.ee keskkonna vahendusel, SEB pangastSwedbankist ja LHV pangast. Juhul, kui sul on vaja ISIC kaarti ainult tudengistaatuse tõestamiseks, siis eelista keskkonnasõbralikku virtuaalkaarti, mille saad tellida kas LHV panga kaudu või eduid.ee süsteemist. Virtuaalne kaart on sinuga alati kaasas su nutiseadmes, kas ISIC äpis või LHV äpis. 

Kuidas leian infot soodustuste kohta?

Selleks, et tudengielust maksimumi võtta on hea teada võimalustest, mida tudengistaatus pakub ja kust väärt infot leida. Seda üldiselt teatakse, et tudengistaatust tõendava ISIC kaardiga saad osa paljudest soodustustest nii Eestis kui ka välismaal reisides, kuid tihti jääb segaseks, kust saada head ülevaadet erinevatest pakkumistest. Kõikide soodustustega saad tutvuda isic.ee lehel või ISICu mobiilirakenduses, mille saad alla laadida kas App store’st või Google Play’st. 

Esmakordse kaarditellija meelespea, kui tellid kaarti EDUID.EE süsteemist

  1. Kontrolli, et valisid kaardivalikust soovitud kaardi. NB! Virtuaalkaardi tellimisel ei kaasne plastikkaarti! 
  2. Veendu, et makse läks läbi! Makse läbimineku kindlustad, kui klikid peale makse tegemist “tagasi kaupmehe juurde”. 
  3. Telli võimalusel endale kaart koju, nii tagad, et saad kaardi kindlasti kätte, isegi kui koroonaviiruse leviku tõttu muudetakse riiklike koosviibimiste reegleid.
  4. Veendu, et Su pilt vastab nõuetele (nägu otsevaates ja moodustab 70-80% foto kõrgusest, foto peab olema tehtud vähem kui kolm aastat tagasi, minimaalsed mõõtmed on 307×372 pikslit – soovitatav foto resolutsioon on minimaalselt 300 dpi, foto peab olema .JPG formaadis).
  5. Mine vaata ISICu ülemaailmseid soodustusi isic.org lehel ja naudi soodustusi Eestis ja kaugemal. 

ISIC kaardiportfelliga saad edukalt tutvuda siit: https://www.isic.ee/cards/ 

Soetada saad endale ISICu aga siit: www.eduid.ee

Soovime kõikidele uutele tudengitele ja õpilastele arendavat, meeleolukat ja edukat alanud õppeaastat! Kirjutage ikka ISIC meeskonnale, kui teil tekib rahvusvahelise tudengikaardiga seoses mõtteid, ideid või küsimusi! Nautige enda tudengistaatust täiel rinnal! 

Sinu ISIC meeskond 

Jaga seda artiklit:

Facebook
LinkedIn
Email