ISIC Tudengikaart

Mis on ISIC tudengikaart ehk
ISIC Student?

ISIC üliõpilaspilet ehk International Student Identity Card on rahvusvaheline üliõpilaspilet, millega saab tõendada oma tudengistaatust ning annab õiguse erinevatele soodustustele Eestis kui ka välismaal. ISIC üliõpilaspilet on võti tudengite kogukonda, kuhu kuuluvad üliõpilased enam kui sajast riigist.

Kõik ISIC kaardid toimivad lisaks ühiskaardina ühistranspordis ning koolisiseselt sööklas, raamatukogus või mujal läbipääsukaardina.

Kes saavad taodelda ISIC tudengikaarti?

Immatrikuleeritud üliõpilane

Õpib kõrghariduslikul õppekaval, kas ülikoolis, rakenduskõrgkoolis või kutseõppeastutuses Eestis või välisriigis

Õpib täiskoormusel

Võib õppida erinevates õppevormides (st päevaõpe, kaugõpe, tsükliõpe jm). Kaardi taotlemisel võib üliõpilane olla ka akadeemilisel puhkusel.

Avatud Ülikooli õppuritel ei ole võimalik ISIC üliõpilaspiletit taotleda, v.a Tartu Ülikooli avatud ülikooli õppe õppurid – kui isik õpib Tartu Ülikooli avatud ülikooli õppe õppekaval (ehk ei kuula ainult mõningaid aineid nt eksternina, vaid läbib kogu õppekava), on ta immatrikuleeritud üliõpilane ja seega õigustatud ISIC üliõpilaspiletit taotlema. 

Teistel kõrgkoolidel ei ole Avatud Ülikoolis kinnitatud õppekavasid, seega ei ole tegemist ka immatrikuleeritud üliõpilastega, vaid vabakuulajatega. Eksternid, internid ja residendid ei ole ülikooliseaduse mõistes üliõpilased, seega ei ole neil võimalik ISIC üliõpilaspiletit taotleda.


Eestis väljastatakse kolme erinevat ISIC üliõpilaspiletit:

ISIC Tudengikaart tavakaardina

Klassikaline ISIC üliõpilaspilet, mis tõendab tudengi õppuristaatust rahvusvaheliselt. Kõikide ISIC kaartidele laienevad soodustused nii Eestis kui ka välismaal. Lisaks toimib kaart registreerides ühistranspordis ühiskaardina.

ISIC Tudengikaart pangakaardina

SEB poolt väljastatav ISIC Tudengi pangakaart ühendab endas ISIC üliõpilaskaardi, Mastercardi deebetkaardi ning Ühiskaardi funktsioonid. ISIC pangakaardiga saate teha igapäevaseid pangatehinguid, mugavaid viipemakseid ja tõestada üliõpilasstaatust. Sellele kaardile laienevad kõik ISIC soodustused nii Eestis kui ka välismaal. SEB ISIC kaardid on tehtud maisist ja sisaldavad 82% vähem plastikut võrreldes tavalise pangakaardiga.

Swedbanki poolt väljastatav ISIC MasterCard Tudengikaart on 3-ühes: pangakaart, tudengikaart ja ühiskaart. Swedbank ISIC MasterCard Tudengikaardile laienevad kõik ISIC soodustused nii Eestis kui ka välismaal. Hoia keskkonda ning säästa rahakotis ruumi kasutades 3 erineva kaardi asemel ühte. Maksa viibates Apple Pay, Swedbanki äpi ning Garmini ja Fitbiti nutikelladega.

ISIC LHV virtuaalkaart

See on sinu tasuta üliõpilaspilet, mis säästab keskkonda ega kao ära. Telli virtuaalne ISIC-üliõpilaspilet LHV äpis, tõenda kõikjal oma tudengistaatust ja kasuta tuhandeid rahvusvahelisi soodustusi. Läbi LHV saab ISIC virtuaalkaarti tellida ainult LHV klient.

ISIC Tudengikaart virtuaalkaardina

ISIC virtuaalkaart on sinuga sinu telefonis alati kaasas. Virtuaalkaardi abil saad sa tõendada enda tudengistaatust ning samuti on sul võimalik saada tuhandeid soodustusi nii Eestis kui ka välismaal.

Kui sul on juba praegu olemas füüsiline ISIC/ITIC/IYTC tavakaart või pangakaart, siis on sul see võimalik teha virtuaalseks – ilma ühegi lisatasuta!

Selleks on sul vaja ISIC mobiilirakendust (Android või iOS) ning oma ISIC kaardilt seerianumbrit (numbrijada sinu pildi kohal). Unikaalne seerianumber tuleb sisestada mobiilirakenduses vastavalt etteantud juhistele.

Pane tähele, et ISIC virtuaalkaarti ei saa kasutada ühistranspordis ega uste läbipääsusüsteemidega.

Oled valmis endale kaarti tellima?

Kõiki ISIC tavakaarte saad tellida EDUID keskkonnast. 
Pangakaarte saad tellida vastava panga kodulehelt.