Mis on ISIC kaart ja kes on EÜL?
ISIC ehk International Student Identity Card on rahvusvaheline õpilas- ja üliõpilaspilet, mis tõendab õppuristaatust Eestis ja veel 130 riigis, annab soodustusi üle 300 Eesti ja 130 000 välismaises müügipunktis. ISIC kaarti Eestis väljastab Eesti Üliõpilaskondade Liit (EÜL).
Tõendab õppuristaatust
Soodustuse pakkujaid välismaal
Kuidas ISIC alguse sai?
ISIC kaardi idee olulisus kuulutati avalikuks 1953. aastal Kopenhaagenis toimunud 3. rahvusvahelisel üliõpilaste konverentsil Norra ja Hollandi üliõpilasliitude poolt, kus peeti vajalikuks, et rahvusvaheline üliõpilaspilet jõuaks võimalikult paljude tudengiteni erinevates maailma paikades ning suurendaks soodsamate reisivõimalustega üksteisemõistmist ning rahvuste- ja kultuuridevahelist tolerantsust. ISIC kasvas edasistel aastatel jõudsalt ning 1968. aastast alates tunnustab ISICu tegevust ka UNESCO (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization).
ISIC kaarti kasutab täna üle 4,5 miljoni inimese ning iga 7 sekundi jooksul väljastatakse uus kaart. Tänaseks on maailmas kasutusel kokku olnud üle 100 miljoni ISIC kaardi.
Kes on EÜL?
ISIC brändi ametlik esindaja Eestis on Eesti Üliõpilaskondade Liit (EÜL), mis on valdkonnaga tegelenud juba 1993. aastast. Eesti Üliõpilaskondade Liit seisab üliõpilaste õiguste, vajaduste ja huvide eest riiklikul tasandil ning toetab üliõpilasesindusi nende töös.
Millega tegeleb EÜL?
Aastast 1993 on EÜL andnud välja rahvusvahelist üliõpilaskaarti ISIC Student. Alates 1999. a septembrist hakati Eestis esimesena maailmas väljastama liitkaarte ISIC Student Maestro, milles on ühendatud ISIC kaart ja pangatoiminguid võimaldav rahvusvaheline deebetkaart Maestro. 1999. aastal alustas EÜL SEB Eesti Ühispangaga ühiskaardi väljastamist, mis oli esmakordne pangafunktsionaalsusega ISIC kaart terves maailmas ning leidis kiiresti koha paljude noorte rahakotis. Alates 2013. aasta augustist väljastatakse pangafunktsionaalsusega ISIC üliõpilaspileteid ka koostöös Swedbankiga ning kaardid kannavad nime ISIC MasterCard Tudengikaart. Alates 2020. aastast annab ISIC koostöös LHV pangaga välja virtuaalkaarte.
ISIC kaartidele on aastatega lisandunud erinevad võimalused. Eestis on kaardid kasutusel ukse-, söökla-, raamatukogu-, ühistranspordi- ja pangakaardina. ISIC kaarte saab taotleda EÜL-i poolt välja töötatud kaardihaldus süsteemis EDUID.
Ole EÜL-i tegemistega kursis:
EÜL-i koduleht
Tutvu EÜL-i kodulehel lähemalt kõikide EÜL tegemiste, dokumentide ja haldusüksustega.
Tark Üliõpilane
Tark Üliõpilane on taskuhääling, mida teevad tudengid tudengitele. Seal käsitletakse olulisi teemasid, näiteks toimetulek ja raha.